Team Contacts

Adirondack Youth Hockey

President - Royce Lawrence royce.m.lawrence@gmail.com

Master Ice Scheduler - Katie Authier Katieauthier@gmail.com

NNYSHL League Rep - Brian Seeley bseeley1844@gmail.com


12U North Section Tier II Tournament Bound - Adirondack Youth Hockey (Roster)

Head Coach - Jason Santamore jason_santamore@yahoo.com

Scheduler - Jason Santamore jason_santamore@yahoo.com


14U North Section Tier II Tournament Bound - Adirondack Youth Hockey (Roster)

Scheduler - Dan Morency dmorency1980@yahoo.com

Head Coach - Dan Morency dmorency1980@yahoo.com


16U North Section Tier II Tournament Bound - Adirondack Youth Hockey (Roster)

Scheduler - John Kilmer jkilmer7@yahoo.com

Head Coach - Dan Kenney dankenney15@yahoo.com


G12U North Section Tier II Tournament Bound - Adirondack Northstars (Roster)

Scheduler - Wendy St John wlittle82@hotmail.com

Head Coach - Justin St John stjohnj@hotmail.com


G14U North Section Tier II Tournament Bound - Adirondack Northstars (Roster)

Scheduler - Ben Marcantonio benjamin.marcantonio@gmail.com

Head Coach - Ben Marcantonio benjamin.marcantonio@gmail.com


G16U North Section Tier II Tournament Bound - Adirondack Northstars (Roster)

Head Coach - Jeff Willis jnwillis4@verizon.net

Scheduler - Jeff Willis jnwillis4@verizon.net


G19U North Section Tier II Tournament Bound - Adirondack Northstars (Roster)

Scheduler - Tom Hudy tomhudy76@yahoo.com

Head Coach - Tom Hudy tomhudy76@yahoo.com

Berkshire Rattlers Youth Hockey

President - Rick Rossano tararick@yahoo.com

Master Ice Scheduler - Kristine Simmons berkshirerattlersice@gmail.com

NNYSHL League Rep - Brigid Naventi brigidnaventi@gmail.com


10U Heldeberg - Berkshire Rattlers (Roster)

Scheduler - Katrina wilber Katrinawilber24@gmail.com

Head Coach - Allycia Soule Reel.allycia@gmail.com


12U Mohawk - Berkshire Rattlers (Roster)

Scheduler - Aaron Kemp Aaron_kemp@yahoo.com

Head Coach - Aaron Kemp Aaron_kemp@yahoo.com


14U Mohawk - Berkshire Rattlers (Roster)

Head Coach - Sean McCabe Caber20@gmail.com

Scheduler - John Ewers Johnewers11@gmail.com

Berkshire Youth Hockey

President -

Master Ice Scheduler - Steve Polastri- schedules all teams spolastri@gmail.com

NNYSHL League Rep -

Bethlehem Youth Hockey

President - Keith Cataldo keith.cataldo@gmail.com

Master Ice Scheduler - Melissa Estabrook byhascheduler@gmail.com

NNYSHL League Rep - Phil Plummer pplummer2@me.com


14U North Section Tier II Tournament Bound - Bethlehem Eagles (Roster)

Scheduler - Suzie McNamara suzhansen@gmail.com

Head Coach - Tony Healey Thealey11@gmail.com


16U North Section Tier II Tournament Bound - Bethlehem Eagles (Roster)

Head Coach - Ken Lancto Lanctok@albanyacademies.org

Scheduler -


18U North Section Tier II Tournament Bound - Bethlehem Eagles (Roster)

Scheduler - Rusty Gallagher Crg3@albanypromo.com

Head Coach - Rusty Gallager Crg3@albanypromo.com

Canton Youth Hockey

President - Troy Creurer tcreurer@gmail.com

Master Ice Scheduler - Kevin Logan loganKD@corning.com

NNYSHL League Rep - Brian Coakley bcoakley4@me.com


10U SLRV North Conroy (A) - Canton Bears (Roster)

Scheduler - Tom Potter potterth@gmail.com

Head Coach - Mike Sergi msergi31@hotmail.com


10U SLRV North Greenway (C) - Canton Bears (Roster)

Head Coach - Jud Mills Jbmills@clarkson.edu

Scheduler - Jud Mills Jbmills@clarkson.edu


12U North Section Tier II Tournament Bound - Canton St. Lawrence Steel (Roster)

Scheduler - Eric Meacham meacham_eric@yahoo.com

Head Coach - Eric Meacham meacham_eric@yahoo.com


14U North Section Tier II Tournament Bound - Canton St. Lawrence Steel (Roster)

Scheduler - Ariane Palmer arianepalmer@icloud.com

Head Coach - Bill Palmer wspalmer3@icloud.com


16U North Section Tier II Tournament Bound - Canton St. Lawrence Steel (Roster)

Scheduler - Erik McLaughlin erik.f.mclaughlin@gmail.com

Head Coach - Erik McLaughlin erik.f.mclaughlin@gmail.com


18U North Section Tier II Tournament Bound - Canton St. Lawrence Steel (Roster)

Scheduler - Rick Berkman berkmarw@potsdam.edu

Head Coach - Chris Aldous aldous32@aol.com


G16U North Section Tier II Tournament Bound - Canton St. Lawrence Lady Steel (Roster)

Head Coach - Mandie Mousaw mousawmm@msn.com

Scheduler - Mandie Mousaw mousawmm@msn.com

Chazy Youth Hockey

President - James Jennette financeguy72@yahoo.com

Master Ice Scheduler - George Caswell ChazyYouthHockey@gmail.com

NNYSHL League Rep - Andrea Roy roy.andrea.m@gmail.com


10U SLRV North Greenway (C) - Chazy Flyers (Roster)

Scheduler - Kevin Breyette kbreyette@gmail.com

Head Coach - Kevin Breyette kbreyette@gmail.com


12U North Section Tier III Tournament Bound - Chazy Flyers (Roster)

Scheduler - Olivia Deyo onmark05@westelcom.com

Head Coach - Jeremy Deyo hdhockey16@yahoo.com


G14U North Section Tier II Tournament Bound - Chazy Selects (Roster)

Head Coach - Michael Beaney mbeaney76@gmail.com

Scheduler - Amanda Barnett Abarnett27@yahoo.com

Clifton Park Youth Hockey

President - Tom Rourke TomRourke66@gmail.com

Master Ice Scheduler - Rob McCarthy CPYHAScheduler@gmail.com

NNYSHL League Rep - Scott Kagan SDKagan@gmail.com


10U Mohawk - Clifton Park 10UB (Roster)

Head Coach - Jeff Kuftiak KuftJeff@gmail.com

Scheduler - Brian Hershenhorn BHerschenhorn@gmail.com


10U Heldeberg - Clifton Park 10UC (Roster)

Scheduler - Scott Francis SJF99@Hotmail.com

Head Coach - Scott Francis SJF99@Hotmail.com


12U North Section Tier 1 Tournament Bound - CP Dynamo 12U Major (Roster)

Scheduler -

Head Coach - Timothy Barcomb timbarcomb@live.com


12U Heldeberg - Clifton Park 12UC (Roster)

Scheduler - Deanna Francis DeannaDijohnFrancis@gmail.com

Head Coach - Dave Needham DPNeed@yahoo.com


12U Mohawk - Clifton Park (Roster)

Scheduler -

Head Coach - TBD TBD


14U North Section Tier 1 Tournament Bound - CP Dynamo 14U Major (Roster)

Scheduler -

Head Coach - Styles Bridges StylesBridges@gmail.com


14U Hudson - Clifton Park 14UA (Roster)

Scheduler - Tony Gabriele AJGabriele@gmail.com

Head Coach - Juan de la Rocha DeLaJuan@ShenSchool.Org


14U Mohawk - Clifton Park 14UB (Roster)

Scheduler - Melissa Smolen Melissa.Smolen@gmail.com

Head Coach - Art Sassone Art.Sassone@totaltechsystems.com


16U North Section Tier 1 Tournament Bound - CP Dynamo (Roster)

Scheduler -

Head Coach - Brad Shaver ShavBrad@ShenSchools.org


18U North Section Tier 1 Tournament Bound - CP Dynamo (Roster)

Head Coach - Jake Juron JJuron16@gmail.com

Scheduler -


G12U North Section Tier II Tournament Bound - CP Dynamo (Roster)

Scheduler - Rob McCarthy CPYHAScheduler@gmail.com

Head Coach - Rob McCarthy CPYHAScheduler@gmail.com


G14U North Section Tier II Tournament Bound - CP Dynamo (Roster)

Head Coach - Amanda Castignetti ACastignetti90@gmail.com

Scheduler - Amanda Castignetti ACastignetti90@gmail.com

Lake Placid Youth Hockey

President - Brian Brandes bbrandes.lpyaa@gmail.com

Master Ice Scheduler - Dave Webb davewebblp@gmail.com

NNYSHL League Rep - Josh Dann joshdann@hotmail.com


10U SLRV North Conroy (A) - Lake Placid (Sara-Placid) Red (Roster)

Scheduler - Dave Webb davewebblp@gmail.com

Head Coach - Dave Webb davewebblp@gmail.com


10U SLRV North Greenway (C) - Lake Placid (Sara-Placid) Blue (Roster)

Head Coach - Matthew Scheller mattyscheller@gmail.com

Scheduler - Matthew Scheller mattyscheller@gmail.com

Louisville Youth Hockey

President - Shawn Kellogg kskellogg12@gmail.com

Master Ice Scheduler -

NNYSHL League Rep - Shawn Kellogg Kskellogg12@gmail.com


10U SLRV North Conroy (A) - Louisville Lightning (Roster)

Scheduler - David Marcellus wdmarcellus@aol.com

Head Coach - David Marcellus wdmarcellus@aol.com


10U SLRV North Greenway (C) - Louisville Lightning (Roster)

Scheduler - Jamie Herne hernejl@gmail.com

Head Coach - Josh McLear josh@joshmclear.com


12U North Section Tier III Tournament Bound - TB Louisville Lightning 12u A (Roster)

Head Coach - Laurie Haley lbross02@gmail.com

Scheduler - Charles Cameron camerocd@yahoo.com


12U SLRV North North - Louisville Lightning (Roster)

Scheduler - Josh Mclear josh@joshmclear.com

Head Coach - Josh Mclear josh@joshmclear.com


14U North Section Tier III Tournament Bound - TB Louisville Lightning 14U (Roster)

Scheduler - Scott Weaver scottweaver0223@gmail.com

Head Coach - Jason Hendricks bauer24hockey@gmail.com

Malone Youth Hockey

President - Matthew Jones matthewjones42@yahoo.com

Master Ice Scheduler - Kris Hardy krishardy@renzi.net

NNYSHL League Rep - Jay Perras jayperras@renzi.net


10U SLRV North Bogosian (B) - Malone Jr. Huskies (Roster)

Scheduler -

Head Coach - Kris Hardy krishardy@renzi.net


10U SLRV North Greenway (C) - Malone Jr. Huskies (Roster)

Head Coach - Tom Keenan tkee1228@gmail.com

Scheduler - Bobbie Keenan bellkeerj@gmail.com


12U North Section Tier III Tournament Bound - Malone Jr. Huskies (Roster)

Head Coach - Ben West bwest4486@gmail.com

Scheduler - Corey King coreyking16@yahoo.com


12U SLRV North North - Malone Jr. Huskies (Roster)

Scheduler -

Head Coach - Josh Johnson josh.johnson637@yahoo.com


14U SLRV North North - Malone Jr. Huskies (Roster)

Scheduler -

Head Coach - Scott Henning shenning@twcny.rr.com


16U North Section Tier III Tournament Bound - Malone- Adirondack 46ers (Roster)

Scheduler -

Head Coach - Jake Henning huskieshockey10@icloud.com


18U North Section Tier III Tournament Bound - Malone- Adirondack 46ers (Roster)

Head Coach - Jay Perras jayperras@renzi.net

Scheduler - Jay Perras jayperras@renzi.net


G12U North Section Tier II Tournament Bound - Malone- Adirondack 46ers (Roster)

Scheduler - Matt Jones matthewjones42@yahoo.com

Head Coach - Matt Jones matthewjones42@yahoo.com


G14U North Section Tier II Tournament Bound - Malone- Adirondack 46ers (Roster)

Scheduler - Chirs Roberts crober8@twcny.rr.com

Head Coach - Chirs Roberts crober8@twcny.rr.com


G16U North Section Tier II Tournament Bound - Malone- Adirondack 46ers (Roster)

Scheduler - Jason Laflesh jlaflesh1@twcny.rr.com

Head Coach - Mike Campbell kourtnie11@yahoo.com


G19U North Section Tier II Tournament Bound - Malone- Adirondack 46ers (Roster)

Scheduler - Jay Perras jayperras@renzi.net

Head Coach - Jay Perras jayperras@renzi.net

Massena Youth Hockey

President - Mike McCabe mccabe5226@hotmail.com

Master Ice Scheduler -

NNYSHL League Rep - Joseph Binion jbinion76@gmail.com


10U SLRV North Bogosian (B) - Massena B2 (Roster)

Head Coach - Penny Peters PPETERS_9@HOTMAIL.COM

Scheduler - Jess Jarrett JESJARRETT@GMAIL.COM


10U SLRV North Bogosian (B) - Massena B1 (Roster)

Scheduler - Heather Monroe HEATHERMONROE19@GMAIL.COM

Head Coach - Lucas Monroe LUCMONROE@GMAIL.COM


14U North Section Tier II Tournament Bound - Massena (Roster)

Scheduler - Mike McCabe mccabe5226@hotmail.com; mmccabe@recreation.massena.ny.us

Head Coach - Mike McCabe mccabe5226@hotmail.com; mmccabe@recreation.massena.ny.us


16U North Section Tier II Tournament Bound - Massena (Roster)

Head Coach - Chris Roberts crober8@twcny.rr.com

Scheduler - Chris Roberts crober8@twcny.rr.com


G12U North Section Tier II Tournament Bound - Massena (Roster)

Scheduler - Joe Binion jbinion76@gmail.com

Head Coach - Dennis Colterman denniscolterman@gmail.com


G14U North Section Tier II Tournament Bound - Massena (Roster)

Scheduler - Heather Collins tcollins006@twcny.rr.com

Head Coach - Todd Collins tcollins006@twcny.rr.com

New Hartford

President - Chris Moran

Master Ice Scheduler - Rob Altieri robertaltieri@outlook.com

NNYSHL League Rep - Rob Altieri robertaltieri@outlook.com


16U Hudson - New Hartford (Roster)

Scheduler - Rob Altieri robertaltieri@outlook.com

Head Coach - Chris Steeper TBD

Norfolk Norwood Youth Hockey

President - John Hammill johnhammill10@yahoo.com

Master Ice Scheduler -

NNYSHL League Rep -

North Berkshire Youth Hockey

President -

Master Ice Scheduler - Linda Pensivy scheduler.nbyhl@gmail.com

NNYSHL League Rep - Matt Parise mater099@aol.com


10U Mohawk - N Berkshire (Roster)

Head Coach - Matt Parise mater099@aol.com

Scheduler - Linda Pensivy scheduler.nbyhl@gmail.com


14U Hudson - N Berkshire (Roster)

Scheduler - Matthew Sheehy mattpatsheehy@gmail.com

Head Coach - John Hammill johnhammill@icloud.com

North Country Youth Hockey

President - Matt Parrott mparrott@anderinger.com

Master Ice Scheduler - Todd Lafountain tlafount29@gmail.com

NNYSHL League Rep - Todd Lafountain tlafount29@gmail.com


12U North Section Tier III Tournament Bound - TB North Country Youth Hockey Pee Wees (Roster)

Scheduler - Brian Lafountain brianlafountain9@gmail.com

Head Coach - Brian Lafountain brianlafountain9@gmail.com

North Franklin Youth Hockey

President - Shawn McMahon smcmahon@fehb.org

Master Ice Scheduler - Michael Manson Mjmanson12@yahoo.com

NNYSHL League Rep - Shawn McMahon smcmahon@mail.fehb.org


10U SLRV North Conroy (A) - North Franklin Shamrocks (Roster)

Head Coach - Colby Phillips colbyp90@gmail.com

Scheduler - Colby Phillips colbyp90@gmail.com


10U SLRV North Greenway (C) - North Franklin Shamrocks (Roster)

Scheduler - Aundray David TAHOTHARAKE@GMAIL.COM

Head Coach - Aundray David TAHOTHARAKE@GMAIL.COM


12U SLRV North North - North Franklin Shamrocks (Roster)

Scheduler - Keegan Thomas K.THOMAS2112@GMAIL.COM

Head Coach - Keegan Thomas K.THOMAS2112@GMAIL.COM


18U North Section Tier III Tournament Bound - North Franklin Shamrocks (Roster)

Scheduler - Tim Cook tcook9900@gmail.com

Head Coach - Shawn Miller smmiller426@gmail.com

Northshire Hockey

President - Mark Slade mkwslade@gmail.com

Master Ice Scheduler - Karen Grabher grabherhockey@comcast.net

NNYSHL League Rep - Shawn Munaghan quinnadamjake@gmail.com


14U Mohawk - Northshire (Roster)

Scheduler - Karen Grabher grabherhockey@comcast.net

Head Coach - Shawn Munaghan quinnadamjake@gmail.com

Northwood Academy

President - Gino Riffle riffleg@northwoodschool.com

Master Ice Scheduler - Chadd Cassidy cassidyc@northwoodschool.com

NNYSHL League Rep - Trevor Gilligan gilligant@northwoodschool.com

Ogdensburg Youth Hockey

President - Paul Wert pwert470@gmail.com

Master Ice Scheduler - Carrie Sholette carriesholette@gmail.com

NNYSHL League Rep - Mike Blevins mike.blevins@teamblevins.com


10U SLRV North Bogosian (B) - 10U Ogdensburg Minor Hockey Squirt Team (Roster)

Scheduler - Jessica Denny jessmain12@gmail.com

Head Coach - Greg Denny gdenny51@gmail.com


12U North Section Tier III Tournament Bound - TB 12U Ogdensburg Minor Hockey PeeWee Team (Roster)

Scheduler - Mike Spriggs spriggmw@yahoo.com

Head Coach - Mike Spriggs spriggsmw@yahoo.com


16U North Section Tier III Tournament Bound - TB 16U Ogdensburg Minor Hockey Midget Team (Roster)

Scheduler - Rick Jacobs jacobslandsurveying@hotmail.com

Head Coach - Rick Jacobs jacobslandsurveying@hotmail.com


18U North Section Tier III Tournament Bound - TB 18U Ogdensburg Minor Hockey Midget Team (Roster)

Head Coach - Paul Wert pwert470@gmail.com

Scheduler - Paul Wert pwert470@gmail.com

Plattsburgh Youth Hockey

President - Andy Nephew andy.nephew@plattsburghyouthhockey.com

Master Ice Scheduler - Raegan Sears raegan.sears@plattsburghyouth.com

NNYSHL League Rep - Eric J Ficociello fic77@aol.com


10U SLRV North Greenway (C) - Plattsburgh Youth Hockey (Roster)

Scheduler - Eric J Ficociello fic77@aol.com

Head Coach - Eric J Ficociello fic77@aol.com

Potsdam Youth Hockey

President - Alicia Ward aliciasutton_5@hotmail.com

Master Ice Scheduler - Travis Frank tgarnetfrank@gmail.com

NNYSHL League Rep - Travis Frank tgarnetfrank@gmail.com


10U SLRV North Conroy (A) - Potsdam Junior Hockey 10U A (Roster)

Head Coach - Bryant Bullard bwbullard16@gmail.com

Scheduler - Coley Thomas nthomas@clarkson.edu


10U SLRV North Bogosian (B) - Potsdam Junior Hockey 10U B (Roster)

Scheduler - Rich Ingersoll rich.ingersoll@gmail.com

Head Coach - Bryant Bullard bwbullard16@gmail.com


12U North Section Tier III Tournament Bound - Potsdam Junior Hockey 12U A (Roster)

Scheduler - Stephanie Claxton claxtosc@potsdam.edu

Head Coach - Steve Warr swarr@twcny.rr.com


12U SLRV North North - Potsdam Junior Hockey 12U B (Roster)

Scheduler - Brittney Frank bisnettbritt@gmail.com

Head Coach - Travis Frank tgarnetfrank@gmail.com

Saranac Lake

President - Josh Dann joshdann@hotmail.com

Master Ice Scheduler - Dave Webb davewebblp@gmail.com

NNYSHL League Rep - Suzanne Nicholas suzmuldowney@hotmail.com


12U North Section Tier III Tournament Bound - Saranac Lake (Sara-Placid) 12U (Roster)

Head Coach - Kelly Locke kellylockemlt@gmail.com

Scheduler - Andrea Kilbourne-Hill kilbournehillfam@gmail.com


12U SLRV North North - Saranac Lake (Sara-Placid) 12U NTB (Roster)

Scheduler - Josh Dann joshdann@hotmail.com

Head Coach - Josh Dann joshdann@hotmail.com

Saratoga Youth Hockey

President - Rodney Eddy president.SYHI@outlook.com

Master Ice Scheduler - Rodney Eddy president.syhi@outlook.com

NNYSHL League Rep - Rodney Eddy president.syhi@outlook.com


12U North Section Tier II Tournament Bound - Saratoga (Roster)

Head Coach - Greg Comora gregcomora@gmail.com

Scheduler - Marc Murray mkmurray2@yahoo.com


14U North Section Tier II Tournament Bound - Saratoga (Roster)

Scheduler - Mike Montelone montelone126@gmail.com

Head Coach - Charles Marriott cmarriott@stoneindustries.com

Saugerties Youth Hockey

President - Mark Signore mark.signoresyha@gmail.com

Master Ice Scheduler - Laura Swanson

NNYSHL League Rep -


10U Hudson - Saugerties (Roster)

Scheduler -

Head Coach - Matt Crowley


10U Heldeberg - Saugerties (Roster)

Scheduler -

Head Coach - Jake Meyer


12U Mohawk - Saugerties (Roster)

Head Coach - Jason Bilyou / Joseph Manner

Scheduler -


14U Hudson - Saugerties (Roster)

Scheduler -

Head Coach - Joshua Caliendo / Tim Smith

Schenectady Youth Hockey

President - Greg Marcincuk gmarcincuk@gmail.com

Master Ice Scheduler - Greg Bunt gregory.bunt@gmail.com

NNYSHL League Rep - Brian Gregoire bgregoire19@hotmail.com


10U Mohawk - Schenectady Youth Hockey 10U Garnet (Roster)

Head Coach - Luke Snow lsnow@bscsd.org

Scheduler - Jen Willman gray5698@yahoo.com


10U Heldeberg - Schenectady Youth Hockey 10U White (Roster)

Scheduler - Mark Karl omm21@yahoo.com

Head Coach - Thad Leugemors leugemors@yahoo.com


12U North Section Tier II Tournament Bound - Schenectady Youth Hockey 12U TB (Roster)

Scheduler - Doug Little dlittle89@hotmail.com

Head Coach - Colette Youlen coletteyoulen@gmail.com


12U Hudson - Schenectady Youth Hockey 12u A (Roster)

Scheduler - Curtis Terry curtis10143@yahoo.com

Head Coach - Chris Kenny chriskenny13@gmail.com


12U Heldeberg - Schenectady Youth Hockey 12U White (Roster)

Head Coach - Chris Casey kristen.n.casey@gmail.com

Scheduler - Kristen Casey kristen.n.casey@gmail.com


12U Mohawk - Schenectady Youth Hockey 12U garnet (Roster)

Scheduler - Taras Kufel tkufel@gmail.com

Head Coach - Mark Rogerson mdrogerson@gmail.com


14U North Section Tier II Tournament Bound - Schenectady Youth Hockey 14U TB (Roster)

Scheduler - Jason Darcy darcyjsq5@gmail.com

Head Coach - Jason Darcy darcyjsq5@gmail.com


14U Hudson - Schenectady Youth Hockey 14U A (Roster)

Scheduler - Deane Fox deane.m.fox@gmail.com

Head Coach - Mike Dombrowski mdomb1@msn.com


18U North Section Tier II Tournament Bound - Schenectady Youth Hockey 18 U TB (Roster)

Head Coach - jim buffoline jbuffoline@bscsd.org

Scheduler - Jim Boni jboni@nycap.rr.com


18U Hudson - Schenectady Youth Hockey 18U 1 (Roster)

Scheduler - jim archibald stormcoacharchie@gmail.com

Head Coach - jim archibald stormcoacharchie@gmail.com

Thousand Islands Youth Hockey

President - Mike Gray mgray7@centralny.twcbc.com

Master Ice Scheduler - Mark Natali marknatali15@gmail.com

NNYSHL League Rep - Corey Fram cfram21@yahoo.com


10U SLRV North Greenway (C) - Thousand Islands Pirates (Roster)

Scheduler - Corey Fram cfram21@yahoo.com

Head Coach - Terrence Sutton thegoodone10@me.com


14U SLRV North North - Thousand Islands Pirates (Roster)

Head Coach - Eric Lashomb lashomberic@yahoo.com

Scheduler - Brooke Natali bnatali40@gmail.com

Tri-Town Youth Hockey

President - Todd Svarczkopf tsvarczkopf@gmail.com

Master Ice Scheduler - Mark LaFave mlafave21@gmail.com

NNYSHL League Rep - Mark LaFave mlafave21@gmail.com


10U SLRV North Bogosian (B) - Tri Town Timberwolve Squirts (Roster)

Scheduler - Olivia Hunter oliviahunter070809@gmail.com

Head Coach - Jarrett St Hilaire jarrettsaint98@outlook.com


12U SLRV North North - Tri Town Timberwolve Peewee (Roster)

Head Coach - Mark LaFave mlafave21@gmail.com

Scheduler - Mark Lafave mlafave21@gmail.com

Troy Albany Youth Hockey

President - Stephen Kraz stephen.kraz@yahoo.com

Master Ice Scheduler - Tanya Watkins troyalbanyicescheduler@gmail.com

NNYSHL League Rep - Katie McGohan kathrynmcgohan@gmail.com


10U Mohawk - Troy Albany 10UB (Roster)

Head Coach - David Clarke DWC1983@HOTMAIL.COM

Scheduler - Ed LeMay elemay1@nycap.rr.com


10U Heldeberg - Troy Albany 10UC (Roster)

Scheduler - Ryan Foster RYANJOHNFOSTER@GMAIL.COM

Head Coach - Ryan Foster RYANJOHNFOSTER@GMAIL.COM


12U Heldeberg - Troy Albany 12UC (Roster)

Scheduler - Jessica Sorbello jessica.sorbello@gmail.com

Head Coach - J.D. Dunavin jdunavin1969@gmail.com


12U Mohawk - 12U Mohawk - Troy Albany 12UB (Roster)

Scheduler - Jason Schmidt SCHMIDTER2WNY@GMAIL.COM

Head Coach - Jason Schmidt & Otis Lyons SCHMIDTER2WNY@GMAIL.COM


G14U North Section Tier II Tournament Bound - Troy Albany Ice Cats 14U (Roster)

Scheduler - DERREK TUTHILL DERREK_TUTHILL@HOTMAIL.COM

Head Coach - DERREK TUTHILL DERREK_TUTHILL@HOTMAIL.COM


G16U North Section Tier II Tournament Bound - Troy Albany Ice Cats 16U (Roster)

Scheduler - James Lagios rhinecliff49@gmail.com

Head Coach - Brian Darby DARBYB@RPI.EDU


G19U North Section Tier II Tournament Bound - Troy Albany Ice Cats 19U (Roster)

Head Coach - Bryan Murray BRYAN.MURRAY@OUTLOOK.COM

Scheduler - Bryan Murray BRYAN.MURRAY@OUTLOOK.COM

Tupper Lake Youth Hockey

President - Marcus Wilson wilsonmarcus81@yahoo.com

Master Ice Scheduler - Dan Brown danb@tupperlakecsd.net

NNYSHL League Rep - Janelle Wilson janellemarie1983@yahoo.com


10U SLRV North Greenway (C) - Tupper Lake 10u (League) (Roster)

Scheduler - Christopher Zaidan cjz9310@gmail.com

Head Coach - Christopher Zaidan cjz9310@gmail.com


12U SLRV North North - Tupper Lake 12u (League) (Roster)

Head Coach - David Williams williams6321@yahoo.com

Scheduler - Lynn Ostrander zach221@twc.com


14U SLRV North North - Tupper Lake 14u (League) (Roster)

Scheduler - Monique Seafuse MoniqueS@tupperlakecsd.net

Head Coach - James Dukett jamesdukett@yahoo.com

Watertown Youth Hockey (NY)

President - Vega Nutting veganutting@yahoo.com

Master Ice Scheduler - Samantha VanBrocklin s.vanbrocklin@hotmail.com

NNYSHL League Rep - Shane Wisner swisner25@gmail.com


12U North Section Tier III Tournament Bound - Watertown (Roster)

Scheduler - Chandi Powell chandipowell@gmail.com

Head Coach - Brett Melnyk michael.b.melnyk@gmail.com


14U North Section Tier III Tournament Bound - Watertown (Roster)

Head Coach - John Terry johnterry15@hotmail.com

Scheduler - Shane Wisner swisner25@gmail.com


16U North Section Tier III Tournament Bound - Watertown (Roster)

Scheduler - Mercedes Nethers mernethers@gmail.com

Head Coach - Christopher Nethers gloryconstruction.dev@gmail.com

West Point

President - John Barnard john@JBKHockey.org

Master Ice Scheduler -

NNYSHL League Rep - Jim Millhouse jmillhouse@live.com